close
تبلیغات در اینترنت
علم و فناوری جهان - 5

محاکمه در فضا چگونه خواهد بود؟

 

سکونتگاه مریخ

تصور کنید که برخی از فضانوردان تصمیم بگیرند در فضا جرمی مرتکب شوند، آیا مرجعی برای اعمال قانون برای آنها تعیین شده است؟

به گزارش ایسنا به نقل از دیسکاوری، کریستوفر نیومان، استاد حقوق عمومی از دانشگاه ساندرلند انگلیس، روش‌هایی را برای جلوگیری از بروز جرم در فضا ارائه داده است.

نیومان می‌گوید که ما نمی‌توانیم زمانی که گردشگری فضایی فراگیر شود، قدر رفتارهای خوب را ندانیم. انسان‌ها در آن زمان با همان انتخاب‌های دقیقی که فضانوردان امروزی متشکل از خلبان‌ها، مهندسان و دانشمندان روبرو هستند، مواجه نخواهند بود.

به گفته وی، شرکت‌های گردشگری فضایی، شانس سفر در فضا را در اختیار طیف گسترده‌ای از مردم قرار خواهند داد و این ترکیب گوناگون انسانی بدون شک به نوعی چهارچوب قانونی برای نظم بخشیدن به رفتارشان نیاز خواهند داشت.

پیمان اساسی سازمان ملل متحد برای اکتشافات فضایی که در دهه 1960 طراحی شده و "معاهده فضای خارجی" نیز نامیده می‌شود، بین بیش از 100 کشور امضا شده است. از اصول این معاهده می‌توان به منع سلاح‌های هسته‌ای، جلوگیری از مدعی شدن کشورها در مورد فضا و مسئولیت‌پذیر ساختن کشورهای مسئول در مورد خسارتی که اشیاء فضایی و شهروندان‌شان ایجاد می‌کنند، اشاره کرد.

اگرچه به گفته نیومان، در این معاهده اشاره‌ای به تبهکاری با جزئیات نشده، اما در جاهای دیگر به این امر پرداخته شده است. پیش‌نویس سال 1991 در مورد کنوانسیون پرواز فضایی سرنشین‌دار، زنجیره‌ای از دستورها را ارائه کرده بود که طبق آن‌ها، فرمانده فضاپیما مسئول مسافران است و در عوض همه آن‌ها باید از رئیس عملیات‌های فضایی دستور بگیرند.

قوانین فضایی معمولا از قوانین هوانوردی برای راهنمایی استفاده می‌کنند. کنوانسیون 1963 توکیو به خلبان یک هواپیما اجازه می‌دهد تا علیه مسافرانی که رفتار مخرب دارند، اقدام کند.

این استاد دانشگاه می‌گوید که اگرچه این معاهده یک نمونه تقویت شده از ترکیب با قوانین دیگر است، اما قوانین هوانوردی برای استفاده در فضا کافی نیستند.

وی اظهار کرد: ماهیت حاکمیت و تقسیم مسئولیت اشاره شده در قانون فضایی بین‌المللی، اساسا با آنچه در  قانون حمل‌ونقل هوایی به تصویب رسیده، متفاوت است. علاوه بر آن، معاهدات بین‌المللی با هدف هوانوردی و هواپیماهای غیرنظامی شکل گرفته‌اند.

از این رو شاید بتوان از ایستگاه فضایی بین‌المللی مقداری راهنمایی گرفت. این توافق بین دولتی چند مفاد دارد. برای مثال، امضا کنندگان صلاحیت کیفری اتباع خود در ایستگاه را برعهده دارند. از این رو اگر یک فضانورد آلمانی جرمی را علیه یک ایتالیایی در ماژول روسی مرتکب شود، قانون آلمان با آن برخورد خواهد کرد.

این توافقنامه همچنین مقرراتی دارد که در آن میان می‌توان به دادن مسئولیت نهایی به فرمانده ایستگاه فضایی در مورد خدمه، تعیین زنجیره‌ای از فرمان‌ها، چگونگی روش کار زمین به فضا و رویه‌های انضباطی اشاره کرد.

نیومان می‌گوید که می‌توان پیش‌نویس توافق‌نامه جدیدی را برای گردشگری فضایی نوشت که رویکردهای مشابهی در آن برای فرمان‌های خلبان فضاپیما ارائه شود.

این در حالیست که در اینجا ممکن است سوالاتی در مورد زمانی که پروازهای کوتاه‌مدت به اقامت‌های طولانی در ایستگاه فضایی تبدیل می‌شوند، مطرح شود. در آن زمان به مقرارتی در مورد یک زندان فضایی نیاز است چرا که حبس یک روش پذیرفته‌شده برای تعیین مجازات است.

به گفته نیومان، برای ماموریت‌ها دورتر به بررسی بیشتر در مورد مقابله با جرایم در فضا نیاز است. البته خوشبختانه در آینده، نخستین مسافران فضایی از میان افراد آموزش دیده مشابه فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی خواهند بود.لینک ثابت

بازدید : 148
[ پنجشنبه 10 دي 1394 ] [ 16:27 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()
بکلینک ارزان | بکلینک| بکلینک دائمی| قوی
رپرتاژ آگهی چیست؟
همانطور که می دانید بسیاری از وبمستران امروزه به دنبال معرفی سایت خود دبین کاربران اینترنتی هستند
از رپرتاژ اگهی استفاده می کنند در حقیقت با انتشار رپارتاژ آگهی دو هدف را دنبال می کنند
1-معرفی سایت خود و خدمات و وکالاهایی که ارائه می کنند 2-قرار دادن بک لینک در سایت هدف
با توجه به این دو مورد که گفتیم :
ابتدا معرفی خدمات و محصولات و برندینگ و جذب کاربر و در مرحله دوم کسب بک لینک  و افرایش رتبه در موتور های جستوگر گوگل
هر دو مورد ذکر شده برای رونق کسب و کار شما موثر خواهد بود
اما باید توجه کنید که ارسال رپرتاژ اگهی به سایت خبری  یا پست مهمان یا حتی ارسال نظرات 
باید به صورت دائمی در  سایت مد نظر باقی بماند تا در رتبه بندی گوگل اثر مثبتی داشته باشد.
البته توجه بفرمایید بحث لینک بیلدینگ با بکلینک کاملا متقاوت است و بک لینک عموما در سایدبار یا فوتر سایتها درج می شود و به شکل انکر تکس  و کلمه کلیدی است.


لینک ثابت

بازدید : 94
[ شنبه 10 مرداد 1394 ] [ 16:29 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()

در بحث سئو 2016 گوگل بايد گفت چند نکته مهم حائز اهميت است:

1- استفاده از کي ورد ها اهميت کمتري پيدا کرده و اگر در بخش head صفحه مدام کلمه "تعمير صتدلي" را تکرار کنيد اين راه گشا نخواهد بود بلکه گوگل مفاهيم را از دورن محتوي سايت شما مي فهمد.

2-چون امروزه گوشي هاي موبايل فراگير شده و  اکثر مردم سايتها را از طريق موبايل مي بينند بهتره سايت شما برايت تلفن همراه هم طراحي شده باشد.

3-تعداد کلمات مقاله شما بيشتر از 1200 کلمه باشد تا اشتباها اسپم ناخته نشود و بتواند براي شما ترافيک به ارمغان بياورد و حتما از تصاوير مرتبط هم استفاده بشود.

4-محتوي تازه توليد کنيد و از کپي کردن مطالب سايت هاي ديگر پرهيز کنيد(حتي المقدور از عکس+ويديو استفاده نماييد تا کاريران بيشتري جذب سايت شما بشوند)يا لاقل عنوان مطلب را عوض کنيد و در هر خط کمي تغيير ايجاد نماييد.

5- خريد بکلينک ارزان و خريد بک لينک دائمي و خريد بک لينک قوي راه گشا خواهد بود

6- رپرتاژ دائمي و لينک بيلدينگ و کامنت گذاري هم توصيه مي شود.لینک ثابت

بازدید : 102
[ شنبه 10 مرداد 1394 ] [ 16:29 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()

ناسا

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) 58 ساله شد.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس‌اینسایدر، ناسا در روز 29 ژوئیه سال 1985 با تلاش کنگره و رئیس‌جمهور وقت آمریکا بنیان گذاشته شد.

مشکل می‌شد تصور کرد که در جهان حزبی بن‌بست این زمان، شاخه اجرایی و قانونگذاری ایجاد شده توسط بنیانگذاران بتواند یک سازمان دولتی بزرگ را در کمتر از یک سال بنا کند.

دوایت آیزنهاور، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، فرمان ارائه تحقیقات در زمینه مشکلات پروازی در خارج جو زمین و اهداف دیگر را امضا کرده بود. کنگره این کشور نیز قانون ملی هوانوردی و فضایی را که پس از رویدادی تکان‌دهنده در سال 1957 به یکی از اولویت‌ها تبدیل شده بود، تصویب کرد.

آیزنهاور در آن زمان اظهار کرده بود: تصویب این قانون یک گام تاریخی است. من کنگره را برای سرعت عملی که در ایجاد این سازمان داشت، ستایش می‌کنم.

در اکتبر 1957، اتحاد جماهیر شوروی نخستین ماهواره مصنوعی جهان موسوم به "اسپوتنیک" را به فضا ارسال کرد. این پرتاب و موفقیت‌های دیگر شوروی باعث آغاز رقابت فضایی شد که یک جنگ اراده و فناوری بین آمریکا و شوروی بود.

کشور آمریکا مدتهاست که به تحقیقات و فعالیت‌های اکتشافی جدید در مورد فناوری موشک مشغول است. وزارت دفاع این کشور از زمان جنگ جهانی دوم در علوم موشکی و بالای جوی دخالت داشته است. همچنین یک سازمان جداگانه موسوم به کمیته مشاوره ملی هوانوردی (NACA)، منابع قابل توجهی داشته است.

این سازمان حدود 8000 کارمند، یک بودجه 100 میلیون دلار ی و سه آزمایشگاه تحقیقاتی داشت. حدود نیمی از کار NACA با دانش هوانوردی مرتبط بود.

آیزنهاور رهبری تلاش‌های قانونی را در سمت اجرایی برعهده داشت. نلسون راکفلر میز در نقش مشاور حاضر بود. یکی از تصمیمات مهم آن‌ها، ایجاد یک سازمان غیرنظامی جدید به جای بازسازی NACA یا واگذاری تصمیمات فضایی به دست ارتش بود.

زمانی که ناسا بطور رسمی فعالیت خود را در اکتبر 1985 و یک سال پس از پرتاب اسپوتنیک آغاز کرد،‌ همه دارایی‌های سازمان NACA را با گروه علم فضایی آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی در مریلند، آزمایشگاه پیشرانش جت و آژانس موشک بالستیک ارتش در هانتسویل آلاباما ترکیب کرد.

افزودن تاسیسات هانتسویل از اهمیت زیادی برخوردار بود زیرا وارنر فون براون و تیم مهندسان موشکی آن در این آزمایشگاه کار می‌کردند.

توماس کیت گلنان به عنوان نخستین مدیر ناسا و هیو لاتیمر درایدن به عنوان معاون او برگزیده‌شد و فعالیت رسمی ناسا از اول اکتبر ۱۹۵۸ آغاز شد. نخستین ماهوارهٔ فضایی ناسا نیز اکسپلورر ۱ بود.

در سال 1959، ناسا پروژه مرکوری را آغاز کرد و یک دهه بعد موفق شد نخستین فرود را در ماه انجام دهد. همچنین پس از آن توانست به موفقیت‌های بیشتری از جمله آزمایشگاه فضایی اسکای‌لب، برنامه شاتل فضایی و ایستگاه فضایی بین‌المللی دست یابد.لینک ثابت

بازدید : 103
[ چهارشنبه 10 تير 1394 ] [ 16:28 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 6
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد

.: Weblog Themes By BlackSkin :.