close
تبلیغات در اینترنت
علم و فناوری جهان - 5

ستاره کوتوله

سال گذشته گروهی از علاقمندان به فضا متوجه موضوع عجیبی در یک ستاره دوردست شدند و سپس تحقیقات گسترده توسط چندین تلسکوپ از جمله تلسکوپ بسیار بزرگ رصدخانه جنوب اروپا یک سیستم ستاره‌ای دوتایی را نشان داد که رفتار منحصربفردی را نمایش می‌دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، رصدهای جدید این سیستم موسوم به AR Scorpii نشان داده که این پدیده بسیار چشمگیرتر از تصورات قبلی است.

آن‌ها دریافتند که این سیستم که در فاصله 380 سال نوری از زمین واقع شده، شامل یک جفت ستاره است که دور هم می‌گردند. این دو ستاره بسیار با هم تفاوت دارند و یکی از آن‌ها یک ستاره کوتوله قرمز با جرم یک سوم خورشید بوده، در حالیکه دومی یک ستاره کوتوله سفید به اندازه زمین است اما 200 برابر جرم بیشتری دارد.

مشاهدات همچنین نشان داد که AR Scorpii یک سیستم دوتایی عادی نبوده، بلکه رفتار عجیبی را به نمایش گذاشته است. به نظر می‌رسد کوتوله سفید با سرعت بسیار بالایی گردش کرده و در نتیجه الکترون‌ها را با سرعت نزدیک سرعت نور شتاب می‌بخشد.

محققان این فرآیند تابش ناشی از ذرات پرانرژی پرسرعت را به یک فانوس دریایی کیهانی تشبیه کرده‌اند که نور آن به سطح ستاره کوتوله قرمز برخورد می‌کند. این پالس‌های شدید که شامل تابش در فرکانس رادیویی است، باعث درخشش چشمگیر و کم نور شدن آن در هر 1.97 دقیقه یکبار شده است.

اگرچه چرخش پرسرعت این کوتوله سفید به توضیح طیف گسترده فرکانس‌های تابشی آن می‌پرازد، اما منبع اصلی الکترون‌ها هنوز پنهان باقی مانده است و محققان هنوز نمی‌دانند این ذرات از کوتوله سفید نشات گرفته‌اند یا منبع آن‌ها ستاره سردتر کوتوله قرمز است.

سیستم AR Scorpii اولین بار اوایل دهه 1970 بررسی شد. در آن مرحله، ستاره‌شناسان به این سیستم دوردست نگاه کرده و با بررسی نوسانات آن از جنبه درخشش به این نتیجه رسیدند که احتمالا این یک ستاره با ویژگی‌های داخلی است که باعث درخشش و کم‌نور شدن منظوم آن می‌شوند.

در ماه مه 2015 یک گروه از ستاره‌شنان آماتور انگلیسی، آلمانی و بلژیکی یک بار دیگر به این سیستم نگاه کرده و متوجه رفتار عجیب آن شدند. بررسی‌های بیشتر نشان داد که پدیده در حقیقت متشکل از دو ستاره است.

جزئیات کامل این تحقیق در مجله نیچر منتشر شده است.لینک ثابت

بازدید : 129
[ پنجشنبه 10 دي 1394 ] [ 17:19 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()

محاکمه در فضا چگونه خواهد بود؟

 

سکونتگاه مریخ

تصور کنید که برخی از فضانوردان تصمیم بگیرند در فضا جرمی مرتکب شوند، آیا مرجعی برای اعمال قانون برای آنها تعیین شده است؟

به گزارش ایسنا به نقل از دیسکاوری، کریستوفر نیومان، استاد حقوق عمومی از دانشگاه ساندرلند انگلیس، روش‌هایی را برای جلوگیری از بروز جرم در فضا ارائه داده است.

نیومان می‌گوید که ما نمی‌توانیم زمانی که گردشگری فضایی فراگیر شود، قدر رفتارهای خوب را ندانیم. انسان‌ها در آن زمان با همان انتخاب‌های دقیقی که فضانوردان امروزی متشکل از خلبان‌ها، مهندسان و دانشمندان روبرو هستند، مواجه نخواهند بود.

به گفته وی، شرکت‌های گردشگری فضایی، شانس سفر در فضا را در اختیار طیف گسترده‌ای از مردم قرار خواهند داد و این ترکیب گوناگون انسانی بدون شک به نوعی چهارچوب قانونی برای نظم بخشیدن به رفتارشان نیاز خواهند داشت.

پیمان اساسی سازمان ملل متحد برای اکتشافات فضایی که در دهه 1960 طراحی شده و "معاهده فضای خارجی" نیز نامیده می‌شود، بین بیش از 100 کشور امضا شده است. از اصول این معاهده می‌توان به منع سلاح‌های هسته‌ای، جلوگیری از مدعی شدن کشورها در مورد فضا و مسئولیت‌پذیر ساختن کشورهای مسئول در مورد خسارتی که اشیاء فضایی و شهروندان‌شان ایجاد می‌کنند، اشاره کرد.

اگرچه به گفته نیومان، در این معاهده اشاره‌ای به تبهکاری با جزئیات نشده، اما در جاهای دیگر به این امر پرداخته شده است. پیش‌نویس سال 1991 در مورد کنوانسیون پرواز فضایی سرنشین‌دار، زنجیره‌ای از دستورها را ارائه کرده بود که طبق آن‌ها، فرمانده فضاپیما مسئول مسافران است و در عوض همه آن‌ها باید از رئیس عملیات‌های فضایی دستور بگیرند.

قوانین فضایی معمولا از قوانین هوانوردی برای راهنمایی استفاده می‌کنند. کنوانسیون 1963 توکیو به خلبان یک هواپیما اجازه می‌دهد تا علیه مسافرانی که رفتار مخرب دارند، اقدام کند.

این استاد دانشگاه می‌گوید که اگرچه این معاهده یک نمونه تقویت شده از ترکیب با قوانین دیگر است، اما قوانین هوانوردی برای استفاده در فضا کافی نیستند.

وی اظهار کرد: ماهیت حاکمیت و تقسیم مسئولیت اشاره شده در قانون فضایی بین‌المللی، اساسا با آنچه در  قانون حمل‌ونقل هوایی به تصویب رسیده، متفاوت است. علاوه بر آن، معاهدات بین‌المللی با هدف هوانوردی و هواپیماهای غیرنظامی شکل گرفته‌اند.

از این رو شاید بتوان از ایستگاه فضایی بین‌المللی مقداری راهنمایی گرفت. این توافق بین دولتی چند مفاد دارد. برای مثال، امضا کنندگان صلاحیت کیفری اتباع خود در ایستگاه را برعهده دارند. از این رو اگر یک فضانورد آلمانی جرمی را علیه یک ایتالیایی در ماژول روسی مرتکب شود، قانون آلمان با آن برخورد خواهد کرد.

این توافقنامه همچنین مقرراتی دارد که در آن میان می‌توان به دادن مسئولیت نهایی به فرمانده ایستگاه فضایی در مورد خدمه، تعیین زنجیره‌ای از فرمان‌ها، چگونگی روش کار زمین به فضا و رویه‌های انضباطی اشاره کرد.

نیومان می‌گوید که می‌توان پیش‌نویس توافق‌نامه جدیدی را برای گردشگری فضایی نوشت که رویکردهای مشابهی در آن برای فرمان‌های خلبان فضاپیما ارائه شود.

این در حالیست که در اینجا ممکن است سوالاتی در مورد زمانی که پروازهای کوتاه‌مدت به اقامت‌های طولانی در ایستگاه فضایی تبدیل می‌شوند، مطرح شود. در آن زمان به مقرارتی در مورد یک زندان فضایی نیاز است چرا که حبس یک روش پذیرفته‌شده برای تعیین مجازات است.

به گفته نیومان، برای ماموریت‌ها دورتر به بررسی بیشتر در مورد مقابله با جرایم در فضا نیاز است. البته خوشبختانه در آینده، نخستین مسافران فضایی از میان افراد آموزش دیده مشابه فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی خواهند بود.لینک ثابت

بازدید : 168
[ پنجشنبه 10 دي 1394 ] [ 16:27 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()
بکلینک ارزان | بکلینک| بکلینک دائمی| قوی
رپرتاژ آگهی چیست؟
همانطور که می دانید بسیاری از وبمستران امروزه به دنبال معرفی سایت خود دبین کاربران اینترنتی هستند
از رپرتاژ اگهی استفاده می کنند در حقیقت با انتشار رپارتاژ آگهی دو هدف را دنبال می کنند
1-معرفی سایت خود و خدمات و وکالاهایی که ارائه می کنند 2-قرار دادن بک لینک در سایت هدف
با توجه به این دو مورد که گفتیم :
ابتدا معرفی خدمات و محصولات و برندینگ و جذب کاربر و در مرحله دوم کسب بک لینک  و افرایش رتبه در موتور های جستوگر گوگل
هر دو مورد ذکر شده برای رونق کسب و کار شما موثر خواهد بود
اما باید توجه کنید که ارسال رپرتاژ اگهی به سایت خبری  یا پست مهمان یا حتی ارسال نظرات 
باید به صورت دائمی در  سایت مد نظر باقی بماند تا در رتبه بندی گوگل اثر مثبتی داشته باشد.
البته توجه بفرمایید بحث لینک بیلدینگ با بکلینک کاملا متقاوت است و بک لینک عموما در سایدبار یا فوتر سایتها درج می شود و به شکل انکر تکس  و کلمه کلیدی است.


لینک ثابت

بازدید : 109
[ شنبه 10 مرداد 1394 ] [ 16:29 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()

در بحث سئو 2016 گوگل بايد گفت چند نکته مهم حائز اهميت است:

1- استفاده از کي ورد ها اهميت کمتري پيدا کرده و اگر در بخش head صفحه مدام کلمه "تعمير صتدلي" را تکرار کنيد اين راه گشا نخواهد بود بلکه گوگل مفاهيم را از دورن محتوي سايت شما مي فهمد.

2-چون امروزه گوشي هاي موبايل فراگير شده و  اکثر مردم سايتها را از طريق موبايل مي بينند بهتره سايت شما برايت تلفن همراه هم طراحي شده باشد.

3-تعداد کلمات مقاله شما بيشتر از 1200 کلمه باشد تا اشتباها اسپم ناخته نشود و بتواند براي شما ترافيک به ارمغان بياورد و حتما از تصاوير مرتبط هم استفاده بشود.

4-محتوي تازه توليد کنيد و از کپي کردن مطالب سايت هاي ديگر پرهيز کنيد(حتي المقدور از عکس+ويديو استفاده نماييد تا کاريران بيشتري جذب سايت شما بشوند)يا لاقل عنوان مطلب را عوض کنيد و در هر خط کمي تغيير ايجاد نماييد.

5- خريد بکلينک ارزان و خريد بک لينک دائمي و خريد بک لينک قوي راه گشا خواهد بود

6- رپرتاژ دائمي و لينک بيلدينگ و کامنت گذاري هم توصيه مي شود.لینک ثابت

بازدید : 113
[ شنبه 10 مرداد 1394 ] [ 16:29 ] [ نویسنده : ] | نظرات ()
:: تعداد صفحات : 6
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد

.: Weblog Themes By BlackSkin :.